SALADO SİYAH Dolgu Bot

%76 329,00 ₺  -  79,20 ₺

Rahatlığına Düşkün Bayanların Vazgeçilmezi Dolgu Topuklu Bot Modelleri ve Bootie'ler

Rahatlığın formülü dolgu topuklu botlar
“Eğer iyi görünmek istiyorsanız, rahatlığınızdan ödün vermek zorundasınız” sözü geçerliliğini önemli ölçüde yitiriyor. Elbette en abiye giysileriniz için seçeceğiniz ayakkabılar için bir ölçüde rahatsız bir duruşa katlanmak gerekebilir, ancak günlük hayatta hem boyunuzu uzatmanın ve iyi görünmenin, hem de konforunuzdan da vazgeçmemenin formülü dolgu topuklarda gizli.

Gizli kelimesi bu cümleye çok yakıştı çünkü dolgu topuklar özellikle ‘bootie’lerde ustaca gizlenebiliyorlar da. Elbette belirgin bir şekilde yapılan uygulamalar da mevcut. Görüntüde topuğun belli bile olmadığı ya da kendini net bir şekilde belli ettiği seçeneklerin yanı sıra, son derece klasik ya da son derece spor seçenekler olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Peki nedir dolgu topuk ve insanlar onu neden bu kadar çok seviyorlar? Bunun ilk ve en önemli cevabı, yazımızın giriş cümlesinde saklı. Boy uzatmanın en rahat yolu, dolgu topuk giymekten geçiyor. Ayaklarınız yerden maksimum yükselirken, duruşunuz ve yürüyüşünüz bu durumdan minimum etkileniyor.

Dolgu topuğun bu kadar rahat olmasını etkileyen iki önemli faktör var. Bunlardan biri formu diğeri ise malzemesi. Dolgu topukların formu size yerden rahat ve konforlu bir yükseliş sağlıyor. Bunun birinci biçimi tıpkı platform topuklarda olduğu gibi, ayaklarınızın topuk kısmını yükseltirken, taban ve parmak kısımlarını da yükseltmesi. Bu sayede ayağınınız yerden yükselirken, ayağınızın duruş açısı fazla dikleşmiyor. Bu açı dikleştikçe ayakta durmak da yürümek de zorlaşır. İkinci biçimi ise tamamen denge ile ilgili. Topuklu ayakkabıların hiçbirinde bulunmayan, yalnız kendisinde bulunan bir özellik sayesinde dolgu topuklar size maksimum denge sağlıyor. Bu özellik de ayakkabının tüm tabanının zemine temas etmesi. Yani aşağıdan bakıldığında dolgu topuklu bir ayakkabı yere düz bir ayakkabıymış gibi temas ediyor.

Formun dolgu topuklu ayakkabının rahatlığı üzerinde belirleyici özelliğinden bahsettik. Diğer belirleyici özellik ise malzeme. Dolgu topuklu ayakkabılar ağırlıklı olarak yumuşak ve / veya esnek malzemeden üretiliyor. Bu da ayaklarınıza dışarıdan belli olmayan, yalnız sizin hissedebileceğiniz bir yaylanma hissi sağlıyor. Bu sayede ayaklarınız yumuşak bir zeminin üzerinde dururmuş veya yürürmüş gibi hissediyorlar kendilerini. Bunun ne muhteşem bir his olduğunu da ancak yaşayan bilir. İşte bu dışarıdan hiç belli olmayan, ancak sizin ‘A-a! İnanmıyorum, bu ne kadar rahat bir şey.’ diye ifade edebileceğiniz bu esneklik hissi gizli ve harika bir teknik. Bazı modeller öyle doğru bir açıyla, öyle kaliteli malzemelerden üretiliyorlar ki, onlarla koşabilirsiniz bile.

Dolgu topukların tüm bu harika özelliklerine bir yenisini daha eklemek istesek, onları şık kombinlerde kullanmakta zorlanacağımızı sandığımız botlara eklemek isterdik. Ama bir dakika, zaten ekledik. Yani artık hem ayaklarım sıcak olsun, hem rahat olsun hem de boyum uzasın beklentisi, karşılanması son derece kolay bir beklenti bizim için. Üstelik onları birbirinden farklı tarzlarda tasarladık ki, tarzı ne olursa olsun, bu dolgu topuklu botlara sahip olmak her kadının hakkı olsun.

Dolgu topuk botlar ve onların birbirinden renkli tarzları
Üretiminde kullanılan malzeme, tasarım üslubu, üzerinde kullanılan aksesuarlar, tabanların yapıları, uygulama biçimleri ve modelleri, konçlarının yüksekliği, zımbaları, püskülleri ve taşları size zaten pek çok değişik tarzda kombin yapma olanağı sunuyor. Seçeceğiniz giysiye, o günkü ruh halinize, genel olarak sizin tarzınıza uygun olan seçimi kolayca yapabilirsiniz. Ya uygun bir model seçersiniz, ya da tamamen aykırı bir tanesini seçerek tamamen ters köşe yaparsınız. Artık size kalmış.
Bunlarla birlikte bir de teknik olarak farklılaştırdığımız, ancak kombinlerinize duygusal olarak yansıma yapan modellerimizden de bahsetmekte yarar var. Gelin kısaca bir göz atalım.

Gizli dolgu topuk botlar
İlk bakışta ayağınızdaki botun topuklu olduğu belli bile olmaz. Çünkü botun taban ve topuk kısmı da dahil tamamı botun üretildiği malzeme ile kaplanır. Topuk boyu en yüksek boyutlarda olmayan botlarda bu illüzyon, dışarıdan dümdüz bir ‘bootie’ giydiğiniz şeklinde görünür, ancak boyunuz yine de uzundur. Küçük bir dokunuşla yaratılan bu illüzyon, ayaklarınızın çok rahat olduğu, boyunuzun kendiliğinden uzun göründüğü ve hiç de topuklu giymeye gerek duymadığınızı anlatır. Elbette amaç burada hile yapmak değil. Yalnız bu şık görünümlü tasarım biçiminin böyle bir takım güzel yan etkileri bulunduğunu da söylemeden geçmek istemedik doğrusu.
Dolgu topuklu botlardan gizli dolgu topuklu olanlar, klasik kombinlerinizde daha iyi sonuç verirler. Kumaş pantolonlarla, eteklerle ve resmi giysilerinizle dahi kullanabilirsiniz. Herhangi bir kesim, dikiş, ya da botun bütünlüğüne kesik atacak bir çizgi olmadığı için diğer tüm ayakkabı ve bot modellerinden farklı bir şıklık anlayışı sunar.

Belirgin dolgu topuk botlar
Gizlisi saklısı olmayan, özü sözü bir, ben gerçek bir dolgu topuklu modelim diyen, boyunuzu uzatan, sizi rahat ettiren, tabanını da topuğunu da cesurca gözler önüne seren dolgu topuklu botlardır. Bu modellerde bazen belirginlik öyle artar ki, taban ve topuk renk ya da malzeme olarak botun kendisinden net bir şekilde farklılaşır. Bu da size özellikle spor şık bir kombin yapmak istediğinizde önemli bir seçenek sunmayı başarmak demektir.

Her gün aynı şeyleri giymediğimiz gibi, her gün aynı tarzda da giyinmeyiz. Bazen üzerimizde boş vermiş bir stil taşımak hoşumuza gider. Tamam o kombini yapmak için 1 saat düşünmüş, giymiş, çıkarmış, sonra tekrar giymiş, tekrar çıkarmış olabiliriz. Ama konumuz bu değil. Konumuz, kendimizi rahat hissettiğimiz kadar, rahat da görünmeyi özellikle tercin ettiğimiz kombinler. Peki bu kombinlerde boyumuzu uzatmayacak mıyız? Mecbur değiliz tabii ama uzatmak da mümkün.

Dolgu topuklu botların bir de böyle bir özelliği var işte. Kadınlara verdiği bu enerji dolu, güçlü ve konformist imaj, kabul edelim ki başka bir çekiciliğe sahip.

YUKARI