Seçiminizle eşleşen ürün yok.

Rahat ve Şık Bir Görünüm İçin Paltform Topuklu Çizme Modelleri

Platform çizmelerle bu kış yükselen siz olun
Kış aylarında topuklu giyme arzusu bizi biraz daha rahat modellere doğru yaklaştırıyor. Özellikle söz konusu çizme olduğunda bu beklentimiz biraz daha artıyor. Aslına bakarsanız kış aylarında yerden yüksek modelli çizmeler tercih etmenin aynı zamanda ayaklarımızı zeminden uzak tutması gibi bir avantajından da bahsetmek yerinde olacak. Malum, kış aylarında yağımıza ne giyersek giyelim, öncelikli beklentilerimizden biri de ayaklarımızın sıcak tutulması oluyor. Zemine çok yakın, ince tabanlı ayakkabılar, botlar ya da çizmeler zeminin soğuğunu kesmekte kalın tabanlı modeller kadar başarılı olamayabiliyor.

Peki nedir platform çizmelerin avantajı. Aslına bakarsanız pek çok alandaki birden fazla beklentimizi karşılayabildikleri için bu konudan kısaca bahsedersek bir şeyleri kaçırmış olmamız epeyce mümkün. Bu bakımdan maddeler halinde platform çizmelerinin bize sunduğu avantajları ve kadın dünyasına katkılarını incelemek yerinde olacaktır diye düşünüyoruz.

Zeminden yükseldikçe soğuğun etkisi azalıyor...
Biliyorsunuz, platform topukların en önemli özellikleri ayaklarımızın topuk kısımlarıyla paralel olarak taban ve parmak kısımlarını da yükseltiyor olmaları. Bu sayede ayağınız hafif bir eğimde, dilediğiniz kadar yükselebiliyor. bu sayede çizmenizin tabanı kalın olmuş oluyor. Ayağınız zeminden yükseldikçe de, kış mevsiminin soğuk zemininden etkilenme oranı o oranda azalıyor. Her zaman içi tüylü, yumoş yumoş çizmelerle dolaşmamız mümkün olmuyor. Özellikle çalışan kadınların, kış mevsiminde de günlük hayatlarında şık ve feminen görünme beklentisi devam ediyor. Topuklu giymek şık ve feminen görünmenin anahtarı. Ancak soğuk havalarda devreye başka beklentiler de girdiğinde, karanlık kış günlerinin ışık saçan masal kahramanı olmak her zaman kolay değil. Hem soğuktan korunmanın hem de şık görünmenin mümkün olduğunun en önem ispatlarından biri de platform çizmeler. Sizlere arzu ettiğiniz kadınsı şıklığı verirken hem soğuktan hem de yağışlı hava koşullarından korunmanızda en büyük destekçiniz olarak ön plana çıkıyorlar.

Her ölçüde topuk kullanmak mümkün oluyor...
Yazımızın önceki başlığında da belirtiğimiz gibi, platform topukların en belirgin özelliği, ayaklarımızın yalnız topuk kısmını yükseltmemesi. Böyle olduğu zaman ayağınızı ancak belli bir açıya kadar dikleştirebiliyoruz ve topuğun boyu yükseldikçe, üzerinde durmamız da zorlaşıyor. Platform topuklar ayaklarımızın taban ve parmak bölümlerinin altında bir platform bulunmasıyla ünlenmiştir. Bu platform ayağımızda belli bir eğimi sabit tutmak üzere, topuk yükseldikçe kendisi de yükseldiği için bize daha rahat bir duruş sağlıyor. Bu sayede de çok yüksek topuk boylarına rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Ayakkabılarda ki bu platform taban ve topuk özelliği, ne mutlu bize ki  kış aylarında sık kullandığımız ve kullanmaktan vazgeçmeyi de düşünmediğimiz çizme modellerinde de uygulanıyor. Platform topukların özellikle yüksek boylarda sağladığı rahatlık, pek çok kadının topuklu ayakkabı , bot ya da çizme giyme alışkanlıklarını değiştirdi. Öncesinde topukluları yalnız özel günlerinde kullananlar, topuklu ayakkabılara, botlara ve çizmelere günlük yaşamlarında da yer vermeye başladılar.

Kış koşulları şıklığa engel olamıyor...
Çoğu kadın yazın giyinmeyi daha çok sever. Bunun pek çok nedeni var. Ancak bunların en önemlileri elbette hava koşulları. Kış aylarında zorlaşan hava koşulları elbette giyinme ve özellikle de ayakkabı tercihlerimizi doğrudan etkiliyor. O sonbahar aylarında severek giydiğimiz stilettolar, topuklu ayakkabılar ilk bahara kadar inzivaya çekiliyorlar. Peki biz topuklu giymekten vaz mı geçiyoruz? Kim demiş onu? Kadınların önlerine çıkan ilk engelde vazgeçtikleri görülmüş şey değildir. Evet belki ayakkabıları kısa bir süre için rafa kaldırıp botlara ve hatta çizmelere geçiş yapıyor olabilirler, ama onlarında en âlâsından topuklu modellerini alırlar ve giyerler.
Platform çizmeler, kış koşullarına direnen kadın şıklığının direniş timsalidir. Dışarı da fırtına da kopsa, o topuklar giyilir. Çünkü platform çizmeler tabanlarının özelliği sayesinde ayaklarımıza ilk bakışta nasıl olduğunu anlamanın mümkün olmadığı bir rahatlık sunarlar. Ayaklarımızın taban ve parmak kısımları da yükselen tabanla birlikte aynı oranda yükseldiği için, ayağımızın duruş açısı topuk yükselse bile fazla dikleşmez. Bu sayede denge sorunu yaşamadan ve vücut ağırlığımızı ayaklarımıza daha eşit oranda dağıtarak kışın zorlu koşullarında bile şıklığımızı muhafaza edebiliriz.

Ayak sağlığımız için içimiz daha rahat...
Yalnız biz değil, uzmanlar da ayak sağlığının önemini her fırsatta belirtiyorlar. Platform topuk, bunun önemini anlatmak için en uygun model aslında. Gelin şu konuya birlikte netlik kazandıralım. Ayak sağlığı hiçbir zaman yalnızca ayak sağlığı değildir. Ayaklarınızın sağlığı bütün omurganızın sağlığı ile ilgilidir.

Omurga vücudumuz için hayati derecede önem taşır. Çünkü bizim için son derece önemli olan motor fonksiyonlarımızı idare eden sinir kanallarını içinde barındırır. Bu yüzden dimdik durabilen bir omurga, hayatımızın kalitesi ve konforu için çok önemlidir.

Eğer vücudumuzda duruş bozukluğu meydana gelirse omurgamız eğilir. Omurgamız eğilirse sinirler hasar almaya daha açık hale gelir. Bu bakımdan duruşumuz, vücut ağırlığımızın dengesiz dağılması tarafından tehdit edilmemelidir.

Vücudumuzun ağırlığının önemli bir kısmını ayaklarımıza yükleriz. Eğer ayaklarımız dengede olursa duruşumuz dengeli olur ve tüm bedenimiz bundan etkilenir. İşte platform tabanlar bu bakımdan çok önemlidir. Bahsettiğimiz fiziksel yapıları sayesinde platform tabanlar yükün ayağımıza daha dengeli bir şekilde dağılmasına yardımcı olurlar. Bu sadeye duruşumuz da daha sağlıklı ve dengeli olur.

Platform çizmeler de bize sağladıkları şıklıkların yanı sıra ayak sağlığımıza ve dolayısı ile omurga sağlığımıza da olumlu bir şekilde katkı sağlar. Unutmayın, güzelliğimiz kadar sağlığımıza da yatırım yapmamız gerek.

Özetlersek kış aylarında bizi hem soğuktan koruması, hem istediğimiz topuk boylarına rahatça çıkmamızı sağlaması, hem şıklığımızın hava koşulları tarafından etkilenmesinin önünde durması hem de ayak ve omurga sağlığımızı bu kadar ince düşünmüş olması bakamından platform çizmelerin yeri ayrı.

YUKARI