Platform Bot

JIJEL2 SİYAH Topuklu Bot

%75 1.999,00 ₺  -  499,00 ₺

JIJEL2 TABA Topuklu Bot

%75 1.999,00 ₺  -  499,00 ₺

FORENG BEJ Topuklu Bot

%70 3.299,00 ₺  -  999,00 ₺

FORENG SİYAH Topuklu Bot

%70 3.299,00 ₺  -  999,00 ₺

Şık ve Tarz Kadınların Tercihi Platform Bot Modelleri ve Booties

Hem feminen, hem konforlu platform topuklu botlar
Moda tasarımcılarının kadınların şıklığı kadar konforunu da düşünmeye başlaması gerçekten harika oldu. Tamam, kabul. Hala stilettodan daha kadınsı bir ayakkabı yok. Ancak mevsim kışsa ve topuklu ayakkabıların üzerinde yürümek her zamankinden zorsa, e birde bunun üzerine ayaklarımızı soğuktan koruma gerekliliği de eklenmişse, akılcı çözümlere ihtiyaç duyduğumuz da bir gerçek. Platform topuklar işte bu akılcı çözümlerin başında geliyor. Yani bize hem ihtiyaç duyduğumuz o feminen görüntüyü sağlıyor, hem de üzerinde daha rahat edeceğimiz bir yapı sunuyor.

Her fırsatta altını çizdiğimiz gibi, kış zor bir mevsim. Dolayısı ile kombin yapmak yaz aylarına göre biraz daha zahmetli. İyi ki, platform topuklu botlar gibi çözümlerimiz var da, işimiz önemli ölçüde kolaylaşıyor.

Platform topuklu botların en önemli özelliği boyumuzu uzatırken, ayaklarımızın burun kısmı ile topuk kısmı arasında, bizi rahat ettirecek bir denge sunuyor olmaları. Malum, yüksek topuklarda topuklar yükseldikçe ayağın duruşu dikleşir. Bu açı büyüdükçe de, üzerinde durmak zorlaşır. Özellikle çalışan kadınların, yani ayakkabılarını çıkarma zamanının mesai saati bitimiyle doğru orantılı olan kadınların yüksek topuklarla gün içindeki imtihanları hayli zorlu olabiliyor. Platform topuklarda ayaklarınızın yalnız topuk bölgesi değil, aynı zamanda taban ve parmak bölümleri de yerden yükseldiği için, ayağınız çok da dik bir açı ile yükselmiyor. Bu sayede siz yerden yükselirken, ayaklarınız kendilerini daha düz bir zeminde zannetmeye devam ediyorlar.
Ne mutlu ki bu platform topuklar artık kış aylarının vazgeçilmezi botlarda da uygulanıyor. Üstelik pek çok farklı üslupla. Aralarında topuk bölümleri ince olanları da var kalın olanları da. Tabanları zarif olanları da var, güçlü olanları da. Seçeceğiniz kıyafete, yapacağınız kombine ya da bırakmak istediğiniz izlenime göre aralarından seçebileceğiniz pek çok alternatif mevcut.

Platform topuklar 70’li yıllardan bize kalan şahane moda miraslarından biri. Üstelik sağladıkları konfor ve duruş rahatlığı ile o yıllardan günümüze en sevdiklerimizden. Kış aylarında özellikle tercih edilmelerinin de önemli bir nedeni var. O da topuklu ayakkabı modelleri arasında üzerinde durması ve yürümesi en konforlu modellerden biri olması.

İster spor şık bir kombin yaratmak isteyin, isterseniz de en kadınsı, en şık kombinasyonlarınız için kullanın. Platform topuklu ‘bootie’ modelleri size her tarza uyacak seçenekler sunabiliyor. Tüm bu seçenekler arasında hangisini seçerseniz seçin, kombininize güç verecek, sizi de yerden epeyce yukarı kaldıracak bir seçim yapmış olacağınız kesin.

Nasıl kombinler yapabiliriz?
Dediğimiz gibi platform topuk modeli sizi yerden epeyce kaldıran bir modeldir. Ayağınızın yalnız topuk değil, taban ve parmak bölümünü de kaldırdığı için, ayağınızın daha rahat kalmasını sağlar. Bu sayede belki diğer topuk modellerinde yükselmekten çekince duyduğunuz topuk yüksekliklerine, bu modellerle rahatlıkla çıkabilirsiniz. Eğer bir de platform topukları botlarda kullanırsanız, işte o zaman son derece güçlü bir etki yaratırsınız. Bastığınız yerin sizi hissetmesi, girdiğiniz ortamda bakışların size dönmesi tesadüf olmaz.

Platform topuklu botlarla güçlü kombinler yaratabileceğinizi söylemiştik ancak, bu gücün de ne tarzda bir güç olacağını belirlemek yine sizin elinizde. Elbette burada kıyafetleriniz kadar seçeceğiniz platform topuklu botların tarzı da son derece belirleyici olacak. Dilerseniz belli başlı modeller üzerinden bazı örneklere bir göz atalım.

Sivri topuklu platform botlar
Klasik giyinmeyi seven, sivri topukların feminen etkisini kombinlerini tamamlamakta daha fazla tercih eden kadınların sivri topuklu platform botlar ile yapabileceği çok sayıda kombin seçeneği var. Bu botlar davetlerde, şık mekanlarda ve hatta gece elbiselerinin altında bile çok iyi sonuç veriyorlar. Sizi yerden epeyce yükselttikleri gibi, platform yapıları sayesinde daha rahat bir kullanım sunuyorlar. Şık tasarımlı modelleri tercih ederseniz, sivri topuklu platform botlarla düğüne bile gidebilirsiniz. Bu modelleri daha spor kıyafetlerle snobe ederek de hem güçlü, hem kadınsı hem de sıra dışı bir stil sergilemiş olursunuz.

Kalın topuklu platform botlar
En ‘salaş’ stildeki kombinlerde bile boylarını uzatabildikleri kadar uzatmak isteyen kadınlar için idealdirler. Daha önce de belirttiğimiz gibi, en yüksek topuk boylarını en rahat şekilde kullanabileceğiniz platform topuklarda, hele bir de kalın topuk tasarımlı modelleri tercih ediyorsanız, işte o zaman sizden uzun boylusunu ve sizden rahatını bulmak hayli zorlaşır.  Özellikle dar paça pantolonlarda harika şekilde kombine edilebilen kalın topuklu platform botlar üzerine klasik bir parça giydiğinizde başka, dökümlü bir kazak ya da dökümlü uzun bir hırka giydiğinizde başka sonuç verir. Elbette bağcıklı ya da fermuarlı tercihler yapmak da kombininizin havasını doğrudan etkileyecektir. Kalın topuklu platform botlar, aksesuara çok açıktır. Üzerlerinde kürkler, kaşe kumaşlar, zımbalar ve başka metal aksesuarlar kullanılınca pek çok değişik tarzı da bir arada bulmak mümkün oluyor. Eğer giysilerinizi daha temel ve sade parçalardan seçiyorsanız, bu tasarımlarla kombinlerinize güç ve hareket katmak isteyebilirsiniz.

Spor tabanlı platform botlar
Bazılarının traktör taban olarak da tanımladığı spor tabanlar özellikle kış mevsiminde çıkar karşımıza. Tabandaki malzeme esnektir, diğer seçeneklere göre daha kalındır ve altlarındaki tırtıklar sayesinde zemine çok daha güçlü tutunma sağlarlar. Spor yaparken giymek pek iyi olmayabilir tabii, ama özellikle yüksek topuklarla yürümek başlıklı bir makale yazsak, en iyi seçenek olarak spor tabanlı platform botları önerirdik. Özellikle mevsim kışsa ve koşullar tüm mevsimlere göre daha zorluysa. Günlük yaşamınızda daha çok ‘casual’ bir tarzınız varsa ve onu yüksek topuklarla bütünlemek istiyorsanız, bunu yaparken de rahatınızdan ne kadar taviz verdiğiniz sizin için önemliyse, spor tabanlı platform botlar sizin için sınırlı seçeneklerden biri. Seçenekleriniz taban ve topuk olarak sınırlı olabilir ancak tasarım ve şıklık seçenekleriniz hayli geniş.